Skip to main content

sika-axson-acr-informace-telefon

Blog ACR Czech s.r.o. o polyuretanech, epoxidech a technologiích Sika Advanced Resins.

V našem blogu se Vám čas od času budeme snažit přiblížit využití námi nabízených materiálů společnosti Sika Advanced Resins. Tyto materiály které na český trh dovážíme a distribuujeme již od roku 1999 ( dříve Axson - SikaAxson ) byly původně navrženy jako masivní průmyslová řešení. Díky námi nabízeným velikostem balení, která dříve byla v prodeji jen např. po 20-200kg se materiály rozšiřují i mezi modelářskou, uměleckou i amatérskou entitu. Nabízíme Vám proto inspiraci pro Vaše výtvory , návody, postřehy z praxe a mnohé cenné informace, které určitě oceníte. V nabídce našich materiálů  tak naleznete rychleschnoucí odlévací dvousložkové polyuretany, elastické polyuretany s různou tvrdostí materiálů, epoxidové odlévací pryskyřice včetně nyní populárních čirých epoxidových pryskyřicí vhodných pro river-flow umělecké stoly a nábytek, blokové materiály pro cnc i ruční obrábění, modelovací pasty a tmely, prototypové polyuretany pro vakuové odlévání, silikony polykondenzační i polyadiční, materiály pro rim nízkotlaké vstřikování dvousložkových polyuretanů do forem ze silikonu či tvrdých forem , laminovací pasty, povrchové pryskyřice-gelcoaty které jsou brousitelné a leštitelné. Dále pak materiály pro laminaci a výrobu kompozitů ať již pro ruční nanášení, infuzní laminování, rtm, pultruzi, speciální vysokoteplotní pryskyřice s certifikací pro lodní průmysl , letectví i automotive a samozřejmě pak doplňkový materiál jako jsou speciální barvy-pigmenty, plniva, konstrukční lepidla, voskové pláty simulující tloušťku stěny nebo voskové pláty. Naše materiály jsou vyráběny v souladu s nejnovějšími nařízeními a normami EU a ke všem materiálům máme po zakoupení připraveny technické listy a bezpečnostní listy v českém jazyce!   

Elastické a rychleschnoucí polyuretany a silikony
použitelné při provozu a údržbě technologických zařízení a celků.

Výběr některých materiálů a příkladů použití. 
  • Složitě odlévaná těsnění
  • Pružné vibrační bloky ( silentbloky )
  • Ucpávky, zátky, víka a kryty
  • Rukovjeti, madla a držáky
  • Pojezdová kolečka a válečky

  • Podložky složitých tvarů
  • Pružné zarážky
  • Lisovací a zaklepávací formy
  • Ozubená kolečka z plastů
  • Upínky

Ve výrobě čas vždy znamená peníze

Každá sekunda zastavení výroby díky nepředvídatelné poruše a nepřipravenosti na takovouto událost může znamenat nepředstavitelné ztráty. Díky našim materiálům lze okopírovat a vyrobit požadovaný díl v řádech hodin. Navíc bez nutnosti vlastnit jakoukoliv složitou technologii či znalosti. Vše odlijete díky naším dvousložkovým polyuretanovým a epoxidovým systémům s trochou šikovnosti dle návodu sami, v ruce a v běžném prostředí dílny či kanceláře. Pomůžeme Vám se připravit na případný výpadek ve výrobě či provozu s našimi materiály, kde si jednoduše můžete okopírovat vysoce exponované díly případně vyrobit duplikát bez nutnosti složitého a zdlouhavého objednávání u již mnohdy neexistujících výrobců či dodavatelů.
sada silentbloků z materiálu Sika ur3460

Odlévané pružné silentbloky

Pro vlastní odlití antivibračních bloků, ve kterém mohou být umístěna různá zařízení jako jsou motory, převodovky, čerpadla a další technologické celky nabízíme pět celou řadu velmi kvalitních elastomerů, které díky široké nabídce elasticity můžete jednoduše odlévat z našich dvousložkových elastických polyuretanů řady SikaBiresin U nebo UR.

Odlévaná těsnění složitých tvarů

Můžete narazit na složitá, pružná těsnění, které je třeba nemožné, složité nebo nákladově nepřijatelné objednat a které si nůžkami či řezákem sami vzhledem k složitosti či prostorovosti sami nevyrobíte. Nabízíme jednoduché a nákladově efektivní řešení, díky kterému si takovéto složité těsnění můžete odlít svépomocí. Pružnost a ostatní vlastnosti lze pak volit díky našemu systému elastických polyuretanů SikaBiresin U nebo UR.
technická data pružných polyuretanů UR3420 - UR3490 a Biresin U14** serie

Ucpávky, zátky, víka a kryty

Pro vlastní odlití antivibračních bloků, ve kterém mohou být umístěna různá zařízení jako jsou motory, převodovky, čerpadla a další technologické celky nabízíme pět celou řadu velmi kvalitních elastomerů, které díky široké nabídce elasticity můžete jednoduše odlévat z našich dvousložkových elastických polyuretanů řady SikaBiresin U nebo UR.

Pružné zarážky

Pokud potřebujete tvrdě elastické a nárazově odolné zarážky s extrémní rázovou houževnatostí, nabízíme materiál UR 3490 který zcela jistě vyhoví i nejnáročnějším požadavkům. Ten si poět můžete velmi rychle vytvořit tak že si připravíte a zaformujete model či originál zarážky do silikonu ESSIl 222 a pak z formy odlijete v případě potřeby i několik desítek dílů z materiálu SikaBiresin UR390 ( dříve označovaný jako UR 3490).  Hotovo do 18 hodin!

technická data produktů sika advanced resis F160-1 a essil 222

Lisovací a zaklepávací formy

Při údržbe kde budete potřebovat lisovat rozličné díly z plechu lze využít vysoce tlaku odolný materiál SikaBiresin® G519 (dříve pod názvem EPO 5019) , Tento materiál lze využít i k zaklepávacím či lisovacím přípravkům, kde si můžete vytvořit dle modelu formu ( ESSIL 222) a posléze odlít z epoxidové pryskyřice SikaBiresin® G519 (dříve pod názvem EPO 5019) přípravek pro lisování či zaklepávání plechů. Takovýto přípravek můžete mít hotový již do 26 hodin i se zaformováním!

Rukojeti, madla a držáky

Potřebujete kvalitní a odolná držadla či rukovjeti nástrojů a výrobce již taková nevyrábí, není nic jednoduššího než-li si okopírovat originální původní díl , nebo model nového dílu do silikonu a odlít si jej z pružných dvousložkových polyuretanů řady SikaBiresin®  UR.

epo 5019 technická data produktu sika advanced resins

Pojezdová pružná kolečka

Poškodilo se Vám kolo na montážním či dílenském vozíku? Potřebujete vyrobit velmi odolná kolečka pro vyšší zátěž ? Potřebujete naopak měkká a nehlučná kolečka s vysokou adhezí ? Taková kolečka můžete odlévat z materiálů řady SikaBiresin U nebo UR. Pro rychlou formu pak doporučujeme materiál ESSIL 222 který lze odformovat do 1,5 hod! S trochou šikovnosti tak máte do druhého dne odlitá kolečka která pořebujete.

Válečky pasů dopravníků a registrů

Válečky pasů dopravníků a registrů Ve výrobě se počítá každá minuta zastaveného provozu a tak pokud budete potřebovat rychle nahradit dopravníkový váleček , přítlačná kolečka, jednoduše zaformujete stejný díl , nebo vyrobíte model , který opět zaformujete rychlým silikonem ESSIL 222 a následně do 1,5 hodiny odlejete kolečko nebo váleček z pružných elastických materiálů který může být vytvrzený již za 12h od odlití! Jako materiál k odlití válečků můžete použít od měkkých elastických polyuretanů řady SikaBiresin® UR34X až po tvrdě elastický a extrémně odolný, nezlomitelný SikaBiresin® UR390 ( dříve označovaný UR 3490 )

Ozubená kolečka z plastu

Pro odlití ozubených převodových koleček či odlití velmi těžce obráběných či nefrézovatelných ozubených převodů se nabízí jednoduché zaformování a odlití s vlastnostmi průmyslových materiálů. Výběr materiálu je pak závislý na požadovaných vlastnostech vytvrzeného materiálu. Proto nás neváhejte kontaktovat a my Vám materiál pro výrobu náhradního či poškozeného kolečka doporučíme a případně dodáme.